تشریح نام و نشانه

تشریح نام و نشانه

آمیار به نقل از فرهنگ لغت دهخدا در زبان فارسی قدیم به معناي یاور و همکار می باشد و از اين رو کليه پرسنل شرکت مفتخر خواهند بود به آنکه يار و همکار با کليه طرف هاي قرار داد با شرکت باشند. بر اساس اين معاني و مفاهيم والا همانگونه که مديريت شرکت معنقدند کارکنان آميار پولاد در پروژه ها به هيچ عنوان نبايد مانعی پيش پاي ساير ارکان پروژه قرار داده شود، بلکه بایستي دست یکديگر را گرفته و همکاري لازم در راستاي پيشرفت پروژه ها به عمل آورند.

در طول تاریخ از نماد (لوگو یا آرم) كه نوعی علامت واجد هویت بصری است به عنوان ابزاری برای ایجاد ارتباط استفاده شده و به كمك آن مفهوم فعالیت شرکت یا برند تجاری را در یك نگاه مشخص می نمایدد.

به كمك نماد مناسب می ‏توان مفهوم كاری را كه در قلب یك شركت نهفته است به نمایش گذاشت. لوگوها با نماد درون خود یا نوشته و ساختار خود معرف توانایی هر شركت می باشد و همواره در درون خود سخنی را بیان می كنند كه یا در یك نگاه مشخص است و نیاز به تامل دارند.

به همین منظور شرکت مهندسی آمیار پولاد لوگو خود را متشکل از تصویر و حروف برای معرفی خود به شرح ذيل طراحی و انتخاب نموده است:

اشکال منحنی رسم شده در آن به معنای مراحل مختلف پروسه و فرایند کار به ويژه تولید شمش آهن بوده و تناسب هندسی بين آنها بيانگر انضباط و وجود سیستم بوده و نیز جهت و راستاي آن بيانگر هدفمندي و تعالي است. APEC   مخفف Amyar Poolad Engineering Company  (شرکت مهندسی آمیار پولاد) می باشد.

شرکت مهندسی آمیار پولاد با هدف انتقال تکنولوژی روز و توسعه بومی آن در صنايع معدنی و فلزات به ويژه فولاد و همچنين افزايش بهره وری، مديريت بهينه انرژی و صدور خدمات فنی و مهندسي و تجهيزات در اين حوزه تأسیس گردیده است. لذا نام این مجموعه مهندسی از دو کلمه آمیار و پولاد تشکیل شده است. آمیار کلمه ای با ريشه کردی و به معنای همکار استنام آمیار و با توجه به زمینه فعالیت شرکت در صنعت فولاد کلمه پولاد را برای مجموعه خود انتخاب نموده است.

 

اطلاعات تماس

آدرس دفتر مركزي: تهران، سعادت آباد، علامه شمالی، نبش خیابان بیست و دوم غربی، پلاک 2، ساختمان فرحان، طبقه پنجم

تلفن و فکس: 22366027-22366028-22366047

ایمیل: info@apec-co.com